Jmenuji se Petr Durec a chovem kavkazských ovčáků se zabývám již od roku 1985, kdy jsem si koupil svého 1 kavkazáka,který se jmenoval FRAM. Chovatelskou stanici z Pedmondu jsem si založil 13.2.1992 a od té doby jsem již odchoval 7 vrhů štěňat, což je celkem 41 štěňat. Jejich počet z každého vrhu + jména + jména rodičů si můžete prohlédnout v sekci ODCHOV. z Pedmondu je mezinárodně chráněná chovatelská stanice zapsaná do hlavní plemenné knihy ČMKU.

Jsem členem KLUBU RUSKÝCH a ASIJSKÝCH OVČÁCKÝCH PSŮ, kde zastávám funkci poradce chovu pro kavkazské ovčáky pro celou ČR. Klub byl založen asi před dvaceti lety a byl prvním, který v bývalé ČSSR sdružoval plemena kavkazský, středoasijský a jihoruský ovčák a moskevský strážný pes. Klub měnil v průběhu let několikrát svůj název a od 24. 1. 1994 je registrován pod názvem Klub ruských a asijských ovčáckých psů. Klub je přímým členem ČMKU, která zastupuje ČR v mezinárodní kynologické federaci /FCI/.

Jedinci odchovaní naší chovatelskou stanicí dosahují vynikajících výsledků na naší i zahraniční scéně. Ovšem je težké najít pro štěně nového majitele, který by se i nadále věnoval výstavám a chovatelství, a tak ne všichni mí psi jezdí na výstavy. Na fotce níže pár trofejí. A psi.

 

Již jsem navázal kontakty s chovateli z různých koutů Evropy - Francie, Holandsko, Belgie, Německo, Maďarsko, ale pořád je to zatím málo a pokud by jste měli spojení na nějaké zahraniční chovatele, byl bych velice šťasten, kdyby jste mi mohli poskytnout adresu.

Kontaktu jste si již mohli všimnout na hlavní stránce, tak pokud by jste mi chtěli napsat nebo zavolat, máte šanci :-)

Petr Durec